Jesteś tutaj: „Chorzów odczarowany...”

„Chorzów odczarowany...”

chorzow odczarowany

W piątek 9 lutego 2018 roku o godz. 19.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75. Pułku Piechoty 1A) odbędzie się piąty koncert noworoczny z cyklu „Chorzów odczarowany...”. W programie wydarzenia zaplanowano suitę tańców śląskich i cieszyńskich w wykonaniu Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz koncert śląskiego kwintetu dętego „Silesian Brass Artists” z gościnnym udziałem ks. dr. hab. Pawła Sobierajskiego. Artyści występujący w drugiej części wydarzenia zaprezentują utwory karnawałowe ze światowej literatury instrumentalnej.

Koncert jest częścią obchodów jubileuszowych z okazji 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.